"Ustabilizowaliśmy sprzedaż dla klientów indywidualnych, która odpowiada za większość naszej marży, i spodziewamy się wzrostu w kolejnych miesiącach. Rynkowy popyt na fotowoltaikę oraz pompy ciepła odbudowuje się i szacuję, że w ciągu 6-12 miesięcy wróci do poziomów z połowy 2021 r." - powiedział prezes Dawid Zieliński, cytowany w komunikacie.

Według niego, również ilość montaży rośnie zgodnie z planem, o ponad 30% m/m, a lipiec zapowiada się dobrze pod względem utrzymania

Reklama

dynamiki wzrostu przychodów.

"Generalnie sytuacja finansowo-organizacyjna spółki się stabilizuje, a sprzedaż części portfela farm fotowoltaicznych pozwoli nam poczuć cashflowowy komfort, który przełoży się na zredukowanie zadłużenia bankowego i obligacji praktycznie do zera. Wszystkie instytucje finansujące, z którymi współpracujemy, wykazują się zrozumieniem sytuacji rynkowej i widzą, że Columbus wraca do biznesowego zdrowia" - dodał.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

(ISBnews)