W odpowiedzi na pytanie PAP Departament Komunikacji UOKiK potwierdził, że prezes Urzędu Tomasz Chróstny złożył apelację od wyroku SOKiK, który wyraził zgodę na przejęcie Eurozetu przez Agorę. "Wpłynęła ona do sądu 26 lipca br. Nie podzielamy rozstrzygnięcia Sądu pierwszej instancji i argumentacji zawartej w uzasadnieniu tego wyroku. Uważamy między innymi, że Sąd dokonał niewłaściwie oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego i w konsekwencji wydał błędne rozstrzygnięcie. Szeroką argumentację przedstawiliśmy w złożonej do Sądu apelacji" - przekazał UOKiK.

W oświadczeniu Agory S.A. z 12 maja br. przypomniano, że "w lutym 2019 r. Agora nabyła 40 proc. udziałów w spółce Eurozet". "W październiku 2019 r. złożyła do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenie dotyczące zamiaru koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Eurozet poprzez zakup pozostałych 60 proc. udziałów tej spółki od większościowego inwestora SFS Ventures. Postępowanie w tej sprawie toczyło się prawie półtora roku i było jednym z najdłuższych w historii UOKiK. W styczniu 2021 r. prezes Tomasz Chróstny zakazał Agorze przejęcia Eurozetu" - podano.

Dodano, że "8 lutego 2021 r. Agora złożyła odwołanie od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wnioskując do SOKiK o zmianę decyzji prezesa UOKiK i wydanie zgody na połączenie Agory i Eurozet". "12 maja 2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił wyrok zmieniający w całości decyzję prezesa UOKiK z 7 stycznia 2021 r. zakazującą przejęcia przez Agorę kontroli nad Eurozet Sp. z o.o. Sąd wyraził bezwarunkową zgodę na przejęcie Eurozet Sp. z o.o. przez Agorę. To precedensowy wyrok SOKIK. Po raz pierwszy w historii sąd uwzględnił odwołanie przedsiębiorcy i zmienił całkowicie decyzję prezesa UOKIK w taki sposób, że decyzja prezesa UOKIK zakazująca koncentracji po zmianie wyraża na nią zgodę" - czytamy.

Reklama