"Firmy zweryfikują możliwości i wydajność rozwiązań sieciowych 4G i 5G Samsung w ramach testów, które zostaną przeprowadzone w laboratoriach i sieciach komercyjnych Play, począwszy od drugiego kwartału tego roku. W testach weźmie także udział Samsung R&D Institute Poland, obecnie jeden z największych ośrodków badawczo rozwojowych w Polsce. Testy obejmą również badanie kompatybilności starszych sieci 2G/3G Play z najnowszymi rozwiązaniami Samsung" – czytamy w komunikacie.

Na potrzeby testów Samsung dostarczy swoje najnowsze rozwiązania 4G i 5G – w tym głowice 4G, głowice 5G Massive MIMO i jednostki stacji bazowych – działające w niskim i średnim paśmie. Rozwiązania 5G Massive MIMO firmy Samsung, wdrażane komercyjnie od 2019 r., są obecnie użytkowane na całym świecie, podano także.

"W Play jesteśmy otwarci na innowacyjne technologie proponowane przez naszych partnerów. Współpraca z firmą Samsung to kolejna inicjatywa, która pozwala nam wybierać rozwiązania najlepsze dla rozwoju naszej sieci. To właśnie jej rozbudowa i modernizacja bezpośrednio przekładają się na komfort naszych klientów" – powiedział członek zarządu i dyrektor ds. technicznych Play Michał Ziółkowski, cytowany w komunikacie.

Reklama

„Firma Samsung cieszy się z zarówno ze współpracy z Play przy świadczeniu usług 5G, jak i z szansy na zademonstrowanie swoich możliwości sieciowych w Polsce. Testy będą znaczącym kamieniem milowym dla wspólnych wysiłków obu firm w tym kraju. Wykorzystując nasze zaawansowane rozwiązania 5G i czołową pozycję techniczną, będziemy dalej poszerzać zakres działań realizowanych we współpracy z najważniejszymi operatorami, takimi jak Play, na całym świecie i w Europie w calu zapewnienia użytkownikom 5G nowego poziomu usług" – powiedział Thomas Riedel, Dyrektor Europejskiej Dywizji Rozwiązań Sieciowych w Samsung Electronics, cytowany w komunikacie.

Obecnie Samsung prowadzi swoje centra badawczo-rozwojowe w Warszawie i Krakowie, gdzie powstaje oprogramowanie. To także w tych centrach naukowych inżynierowie Samsung realizują pionierskie innowacje technologiczne, ulepszając rozwiązania 4G i 5G, w tym sieci dostępu radiowego (RAN), sieci szkieletowe, rozwiązania analityczne dla sieci samoorganizujących się (SON) i rozwiązania chmurowe z wirtualizacją funkcji sieciowych (NFV).

Samsung Networks jest pionierem w skutecznym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi firma przewodzi branży w doskonaleniu sieci 5G, oferując niezrównane portfolio produktów – od w pełni zwirtualizowanych sieci RAN i szkieletowych po rozwiązania sieci prywatnych i oparte na AI narzędzia automatyzacji. Samsung dostarcza obecnie operatorom telefonii komórkowej rozwiązania sieciowe, które zapewniają łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

Play, jeden z głównych operatorów sieci komórkowych w Polsce, świadczy usługi telefonii komórkowej, przesyłania wiadomości oraz transmisji danych i wideo na rzecz zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Dzięki nowatorskiemu podejściu i wdrożeniu skutecznej strategii realizacji firma pozyskała ponad 15 milionów abonentów w całym kraju, obejmując zasięgiem 99% populacji Polski.