Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Ferro nawiązało współpracę z podmiotem specjalizującym się w doradztwie w zakresie projektów M&A - firmą VCP Polska, podało Ferro.
"Współpraca została nawiązana w celu realizacji Strategii F1 w zakresie intensyfikacji ekspansji rynkowej oraz wzmocnienia udziałów rynkowych w drodze projektów M&A. W ramach współpracy doradca dokona analizy zarówno rynków, jak i konkretnych podmiotów pod kątem potencjalnych transakcji M&A oraz będzie wspierał emitenta podczas działań związanych z realizacją projektów M&A" - czytamy w komunikacie.
Zarząd Ferro zwraca uwagę, iż projekty M&A są procesami długotrwałymi i złożonymi oraz że będzie na bieżąco informował o istotnych wydarzeniach dotyczących przebiegu tych procesów.
5 marca Ferro poinformowało, że planuje w strategii do 2023 r. aktywne podejście do przejęć i akwizycji oraz że spółka pracuje nad wyborem doradcy w tym obszarze.
Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r.
(ISBnews)