Warszawa, 24.04.2018 (ISBnews) - Oferta Mennicy Polskiej na dostawę monet dla Ministerstwa Finansów Tajlandii o wartości 17,75 mld USD nie została uznana za najkorzystniejszą, podała spółka.
"W nawiązaniu do raportu bieżącego z dnia w 25 stycznia 2018 roku w sprawie złożenia przez emitenta ofert w przetargach, zawiadamia, że spółka w dniu 24 kwietnia 2018 roku powzięła informację, iż jej oferta nie została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu nieograniczonym zorganizowanym przez Ministerstwo Finansów - Departamentem Skarbu w Tajlandii nr 6/2561 ogłoszonym dnia 15 grudnia 2017 roku na produkcję i dostawę 1 miliarda monet obiegowych o nominale 50 Stang" - czytamy w komunikacie.
W końcu stycznia br. Mennica Polska podała, że złożyła oferty w przetargach zorganizowanych przez Ministerstwo Finansów - Departamentem Skarbu w Tajlandii na łącznie 17,75 mln USD.
Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.
(ISBnews)