"Z myślą o efektywnej produkcji paliw dedykowanych dla energetyki podejmujemy także działania na rzecz utworzenia kopalni zespolonej z zakładów górniczych Janina i Sobieski. To połączenie dwóch silnych kopalń w jeden efektywny zakład górniczy przyspieszy osiągnięcie przez spółkę zyskowności procesu wydobycia poprzez korzyści wynikające z optymalizacji organizacyjnej" - powiedział Cudny, cytowany w komunikacie.

Spółka podała dziś, że Blisko zaawansowanie budowy poziomu 800 metrów w Zakładzie Górniczym Janina osiągnęło 90%. Zakończenie całej inwestycji przewidziane jest na III kwartał 2021 r.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)