"Rada nadzorcza Sfinks podjęła uchwały w sprawie powołania do zarządu emitenta, obok sprawującego nadal funkcję prezesa zarządu Sylwestra Cacka, następujących osób:

Jacka Kusia - na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 1 lipca 2021 r.,

Amira El Malla - na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 21 czerwca 2021 r.,

Mateusza Cacka - na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 21 czerwca 2021 r.,

na wspólną kadencję, trwającą do dnia 6 lutego 2024 r." - czytamy w komunikacie.

"Mamy za sobą niezwykle trudny okres w gastronomii związany z pandemią. Mimo iż nasze restauracje przez wiele miesięcy były zamknięte dla gości, pracy w centrali i wyzwań mieliśmy więcej niż zazwyczaj, gdyż stoczyliśmy prawdziwy bój o przetrwanie spółki i sieci. Dziękuję Dorocie, która dzieliła ze mną odpowiedzialność i obowiązki w zarządzie w tym kluczowym dla spółki okresie. Działania, które zrealizowaliśmy, sprawiły, że teraz możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość i planować rozwój między innymi dzięki szansom, jakie stworzyła pandemia. Chcemy jak najszybciej ruszyć do przodu, dlatego dziękuję radzie nadzorczej za wzmocnienie zarządu o osoby, które są związane ze spółką od wielu lat i będą mogły z nową motywacją podjąć czekające na nas wyzwania" - skomentował prezes Sylwester Cacek, cytowany w komunikacie.

Jacek Kuś ze spółką związany jest od 2009 roku, początkowo jako kierownik finansowy, a następnie dyrektor działu finansowego. W latach 2015-2019 sprawował funkcję wiceprezesa Sfinks Polska. W kolejnych latach zajmował się rozwojem projektów biznesowych w ramach grupy związanymi z rozwojem sprzedaży w dodatkowych kanałach (m.in. delivery oraz dania gotowe). Posiada bogate doświadczenie w zarzadzaniu finansami.

Amir El Malla ze Sfinks Polska związany jest od 2009 roku. Początkowo pełnił obowiązku dyrektora regionalnego, a następnie od 2012 sprawował funkcje dyrektorskie związane z zarządzaniem i rozwojem sieci. Zanim dołączył do Sfinks Polska przez kilka lat działał jako przedsiębiorca, prowadząc własny lokal gastronomiczny oraz sklep internetowy.

Mateusz Cacek ze spółką jest związany od 2013. W tym okresie przez wiele lat zajmował się rozwojem sieci, w tym franczyzy, piastując stanowiska kierownicze Od 2020 pełni w spółce funkcję dyrektora marketingu. W latach 2008-2012 był wiceprezesem klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź, zaś w latach 2007-2008 zasiadał w radzie nadzorczej spółki Sportlive24, działającej w branży wydawniczo-mediowej.

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji Sfinks jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)