Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt Dr Irena Eris sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii C1, C2, D i E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii C1, C2, C3, D i E oraz praw do akcji serii E, podała Komisja.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) 19 czerwca 2023 roku zatwierdzono prospekt: Dr Irena Eris SA z siedzibą w Piasecznie sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii C1, C2, D i E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii C1, C2, C3, D i E oraz praw do akcji serii E" - czytamy w komunikacie.

Firmą inwestycyjną jest Trigon Dom Maklerski.

W ubiegłym tygodniu Dr Irena Eris potwierdziła zamiar przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji (IPO) i wprowadzenia akcji na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta publiczna obejmować będzie przede wszystkim akcje nowej emisji, skierowane do inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Po przeprowadzeniu IPO w rękach giełdowych inwestorów może znaleźć się do 27% akcji spółki, podała spółka.

Grupa Dr Irena Eris, której 71% akcji w kapitale zakładowym należy do Fundacji Rodzinnej Irena Eris, przeznaczy pozyskane środki na realizację strategii, która zakłada m.in. zwiększenie skali działalności w segmencie kosmetycznym poprzez przejęcia producentów lub marek w kraju i za granicą oraz rozszerzenie działalności eksportowej, podano.

Reklama

Grupa Dr Irena Eris jest jednym z wiodących polskich producentów kosmetyków oraz właścicielem uznanych w Polsce i na świecie marek: Dr Irena Eris, Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty. W ub.r. spółka przejęła rodzinną firmę Sulphur, producenta leków i kosmetyków uzdrowiskowych wytwarzanych z naturalnych kopalin leczniczych: wód siarczkowych oraz borowin. Firma jest także operatorem sieci trzech luksusowych hoteli pod marką Hotele SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju (Małopolska), Wzgórzach Dylewskich (Mazury Zachodnie) oraz w Polanicy-Zdrój (Kotlina Kłodzka).

(ISBnews)