Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co wiemy o planie podatkowym Szydło? Plusy dodatnie i ujemne nowej daniny

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Jak jednolity podatek wpłynie na system ubezpieczeń?
Jak jednolity podatek wpłynie na system ubezpieczeń? / Dziennik Gazeta Prawna
Najwcześniej po pierwszym listopada poznamy założenia podatku jednolitego. Na zapleczu rządu trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Ostatnio uchwalone ustawy o połączeniu baz danych ZUS i urzędów skarbowych mają ułatwić przygotowanie prognoz na temat skutków wprowadzenia planu Beaty Szydło. Jeśli do tego dojdzie, będziemy świadkami prawdziwej rewolucji. W jeden strumień zostaną scalone płacone do tej pory osobno składki na ubezpieczenia społeczne. Zebraliśmy dostępne na dziś informacje na temat tego, jak będzie wyglądał nowy system. W naszej analizie wskazujemy również na potencjalne pułapki, które mogą położyć reformę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • jacezar
  2016-10-27 11:20
  Stawiam dolary przeciw kasztanom, że ten podatek nie zostanie wprowadzony. Trzeba byłoby przebudować cały system emerytalny, żeby to zadziałało, a na to trzeba kilka lat a nie kilka miesięcy
  4
  zgłoś
 • wanam
  2016-10-27 10:32
  Co z osobami, które ZUS nie płacą - ze służbami mundurowymi, z emerytami? Jeśli emeryt ma 2000 emerytury i pracuje za minimalną, zapłaci w efekcie ZUS od emerytury? Tym bardziej, iż od wynagrodzeń minimalnych mają być pobierane początkowo tylko składki, nie podatek.
  0
  zgłoś
 • Coco
  2016-10-27 09:28
  Składki beda dalej takie same tylko nie będziesz widział ich podziału, ma sie tym zajmować urząd wewnętrznie.
  2
  zgłoś
 • Work Buy Consume Die
  2016-10-27 08:14
  A jak się to ma do planowanej likwidacji skladek ZUS, NFZ i PIT, które mają być zastąpione jedną? To jest paranoja...
  2
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej