Rzeczniczka spółki Patrycja Kasprzyk poinformowała w piątek, że seryjna produkcja Caddy 5 ruszy w Poznaniu na początku października. Caddy California zaczną powstawać na przełomie listopada i grudnia.

Fabryka w Poznaniu będzie jedyną, w której wyjeżdżać będą Caddy California, podobnie jak zakład VWP we Wrześni jest jedynym, w którym produkowane są kampery Grand California.

Reklama

"Caddy California o długości 4501 mm pojawi się na rynku jeszcze przed końcem tego roku, natomiast wersja z większym rozstawem osi – o długości 4853 mm, w roku 2021. Pojazd powstał na bazie Caddy piątej generacji, jest zatem pierwszym kamperem wykorzystującym benefity modułowej platformy konstrukcyjnej dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie (MQB): najnowsze rozwiązania techniczne i znaczny przyrost przestrzeni" – podała Kasprzyk.

W pojeździe znajdzie się m.in. rozkładane łóżko o wymiarach 1980 x 1070 mm, opcjonalna minikuchnia oraz, również w opcji, panoramiczny dach. Zaplanowany został też modułowy system namiotowy, który będzie można połączyć z samochodem.

Spółka podała, że w aucie zastosowano szereg systemów wsparcia kierowcy tj. Travel Assist, pozwalający na częściowo zautomatyzowaną jazdę w pełnym zakresie prędkości oraz Trailer Assist, pozwalający na częściowo zautomatyzowane manewrowanie pojazdem z przyczepą. W nowym Caddy California dostępnych będzie w sumie dziewiętnaście różnych systemów wsparcia kierowcy.

W czwartek VWP poinformował, że z fabryki Volkswagena we Wrześni wyjechała Grand California nr 2500. Seryjna produkcja kampera rozpoczęła się we Wrześni wiosną ubiegłego roku. Tysięczny egzemplarz bazującej na modelu Crafter Grand Californii wyjechał z fabryki w listopadzie ubiegłego roku.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający w czterech zakładach zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni 11 tys. osób.

W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 samochodów dostawczych, modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz samochodów marki MAN TGE, w tym także samochody elektryczne. Do Volkswagen Poznań należy także odlewnia, która miniony rok zamknęła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów aluminiowych.