W ocenie analityków e-petrol.pl w ostatnim tygodniu maja na stacjach paliw obserwowano odwrócenie spadkowej tendencji - "za tankowanie benzyny i oleju napędowego kierowcy musieli zapłacić więcej". Wskazano, że wyjątkiem był autogaz, którego średnia ogólnopolska cena "pogłębiła w ostatnich dniach tegoroczne minima".

"Litr 95-oktanowej benzyny podrożał w tym tygodniu o 3 gr i kosztuje aktualnie średnio 6,52 zł. Pierwszy raz od początku lutego w detalicznym zestawieniu cen realizowanym przez e-petrol.pl zanotowaliśmy wzrost cen diesla. Olej napędowy podrożał o 4 gr i średnio w skali kraju kierowcy płacą za to paliwo 6,10 zł/l" - poinformowali analitycy. Zwrócili uwagę, że najtańszy w tym roku jest za to autogaz, który po dwugroszowej obniżce kosztuje na stacjach 2,95 zł/l.

Gdzie taniej, gdzie drożej

Reklama

Według danych e-petrol.pl na Opolszczyźnie najtańsza jest benzyna bezołowiowa 95, a jej cena w tym regionie to 6,40 zł/l. "Kierowcy na Śląsku najmniej płacą za olej napędowy, gdzie litr diesla kosztuje 6,05 zł. Taką samą średnią cenę tego paliwa zarejestrowaliśmy w Wielkopolsce" - wskazali analitycy.

Zaznaczyli też, że tankowania 95-oktanowej benzyny lepiej unikać w województwie kujawsko-pomorskim, "bo tam to paliwo jest w tym tygodniu najdroższe z ceną na poziomie 6,58 zł/l". "Za olej napędowy najwięcej płaci się aktualnie na Mazowszu i Dolnym Śląsku. W obu tych regionach średnia cena diesla to 6,15 zł/l" - poinformowali eksperci portalu.

autor: Anna Bytniewska