W komunikacie władz Meksyku, na który w środę powołuje się agencja AP, sprecyzowano, że w ostatnich latach budynek mieszkalny słynnego przestępcy przeszedł modernizację.

W ramach prac remontowych, które wykonano w usytuowanej w mieście Culiacan willi między innymi usunięto liczne kamery, służące “El Chapo” do monitoringu domu w obawie przed ewentualną obławą policji, a także zalano betonem dużej dziury pod wanną. Przez owe sekretne wejście osaczony przestępca uciekł policji długim tunelem wykopanym pod budynkiem.

Organizatorzy loterii szacują, że dom Guzmana, liczący łącznie 260 m2 powierzchni, po remontach wart jest około 183 tys. dolarów USD.

Reklama

Joaquin Guzman został namierzony przez policję i schwytany w 2015 r. na terenie Meksyku. Jego odsiadka nie trwała jednak długo i zakończyła się ucieczką. W 2016 r. został ponownie schwytany, a następnie przekazany wymiarowi sprawiedliwości USA.

W lipcu 2019 r. “El Chapo” został skazany przed amerykańskim sądem na karę dożywotniego więzienia. Zasądzono też przepadek mienia przestępcy.