Do rozszczelnienia gazociągu biegnącego w stronę Zakopanego, doszło po godz. 19 w poniedziałek. Gdy prace ziemne na budowie na odcinku Klikuszowa - Rdzawka wykonywał operator koparki, nastąpiło przerwanie gazociągu. Doszło także do niewielkiego wybuchu. Na miejsce wezwano straż pożarną.

"W momencie uszkodzenia gazociągu nastąpiła eksplozja, operator koparki doznał niegroźnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala na obserwację" - powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

Po tym wydarzeniu policja zamknęła ruch na odcinku zakopianki Klikuszowa – Rdzawka.

Piotr Krygowski dodał, że zamknięty został także rurociąg, ale ratownicy musieli poczekać aż ulotni się gaz, który pozostawał w rurze. Ruch na drodze przywrócono ok. godz. 22.

Reklama

Odcinek nowej Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu jest budowany od czerwca ub.r. Droga ma powstać do 2023 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 880 mln 100 tys. zł. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga o długości 16 km 136 m z czterema węzłami drogowymi na wysokości Obidowej, Klikuszowej, Nowego Targu - Zachód i Południe. Będzie to ostatni odcinek dwupasmowej drogi z Krakowa w kierunku Tatr.

Aktualnie w budowie jest odcinek tunelowy ze Skomielnej Białej do Naprawy oraz jedna jezdnia na odcinku Naprawa - Lubień.