"Zawirowania związane z pandemią dotknęły między innymi tunel na Zakopiance, bo tam niestety Covid nam opóźnił tę realizację, ale nie aż tak bardzo, żebyśmy nie mieli nadziei, że w tym roku pojedziemy tunelem" - powiedział szef resortu infrastruktury na antenie TVP Info.

"Nie chcę zapeszać, wszystko wskazuje na to, że ten rok 2022, to rok, kiedy pojedziemy bezpiecznie nowym odcinkiem przebudowywanej Zakopianki" - dodał.

Tzw. tunelowy odcinek Zakopianki to trasa S7 Naprawa – Skomielna Biała. Tunel miał być gotowy w grudniu ub.r., wykonawca - Astaldi - opóźnienia tłumaczy pandemią i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Tunel jest drążony w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie pierwszego tunelu rozpoczęło się 6 marca 2017 r. od strony północnej w miejscowości Naprawa.

Reklama

Obecnie w obydwu nitkach tunelu o długości 2,06 km, wykonano już całkowicie płytę podjezdniową. Trwają nadal prace związane z wykonaniem zabezpieczenia ogniochronnego, przy czym w prawym tunelu wykonano ponad 90 proc. tej powłoki, a w lewym ponad 25 proc.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski