W weekend zmiany czasu trzeba będzie przesunąć wskazówki zegarów o godzinę do przodu - z 2:00 na 3:00. Czas letni będzie obowiązywać do końca października.

"Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca (w nocy z soboty na niedzielę), przesuwając wskazówki zegara o godzinę do przodu, wprowadzamy czas letni. Zmiana wiąże się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy, który nie wpłynie jednak na czas przejazdu pociągów. Pasażerowie rozpoczną podróż według czasu zimowego, a zakończą według czasu letniego, docierając do miejsca docelowego zgodnie z godziną podaną na bilecie" - napisano w komunikacie.

Dodano, że przykładowo pociąg TLK 53172/3 "Rozewie" przyjedzie na stację Poznań Główny o godz. 01:53 zimowego czasu, a odjedzie po kilku minutach postoju o 03:03 letniego czasu.

Reklama

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów można uzyskać m.in. poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity SA) oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.