KNF zatwierdziła prospekt PCC Rokita ws. programu emisji obligacji do 300 mln złWarszawa, 15.05.2017 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez PCC Rokita w związku z ofertą publiczną i planowaną emisją papierów w ramach V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł, podała Komisja.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny sporządzony przez PCC Rokita S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym, w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji emitowanych w ramach V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 000 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Oferującym jest Dom Maklerski BDM.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

(ISBnews)