Środowa sesja przebiegała pod znakiem lekkich wzrostów WIG 20. Na otwarciu sesji indeks utrzymywał się poniżej 2.300 punktów, jednak zaczął mocniej rosnąć i szybko przekroczył ten poziom. Ostatecznie na zamknięciu notowań WIG 20 wyniósł 2.307,49 punktów, czyli wzrósł 0,58 proc. Indeksowi nie udało się odrobić wtorkowego ponad 1-proc. spadku.

Podobne, lekkie wzrosty indeksów objęły indeks WIG, który zyskał 0,34 proc. i wyniósł 60.936,64 punktów. Stracił natomiast w środę indeks spółek średniej kapitalizacji - mWIG 40 spadł o 0,07 proc. do 4.838,10 pkt.

Nastrojów na GPW nie wspierały notowania w USA, gdzie indeksy, po wtorkowym święcie niepodległości, zaczęły lekko spadać. Na innych giełdach europejskich przeważały w środę niewielkie zwyżki indeksów.

Obroty podczas środowego handlu na GPW wyniosły 662,2 mln zł, z czego 487,2 mln zł wygenerowały spółki z indeksu WIG20. 135 spółek zanotowało wzrosty kursów, natomiast akcje 167 straciły na wartości.

Wśród blue chipów przy dużych obrotach wzrosły w środę akcje PKN Orlen (o 2,6 proc.), a spadły Orange (2,1 proc).

Ze spółek z mWIG 40 duża zmienność objęła w środę papiery CD Projektu. Akcje tej informatycznej spółki przy dużych obrotach spadały podczas środowej sesji nawet ponad 6 proc., jednak ostatecznie straciły 1,1 proc.

Akcje Sygnity straciły 7,1 proc., a w trakcie sesji akcje spółki znalazły się na poziomie najniższym od roku. We wtorek spółka podała, że Esaliens TFI wezwał ją do wcześniejszego wykupu obligacji o łącznej wartości nominalnej 4 mln zł. W środę żądanie natychmiastowego wykupu obligacji o wartości 7 mln zł zgłosił natomiast TFI Allianz.

W trackie sesji mocniej zaczęły rosnąć akcje Lubawy, która podała, że jej spółka zależna ma umowę ze Skarbem Państwa o wartości 30,5 mln zł. Na zamknięciu papiery Lubawy były 4,1 proc. droższe niż we wtorek.

Akcje Inpro zyskały w środę 6,1 proc. Spółka podała, że w drugim kwartale 2017 roku sprzedała na podstawie umów przedwstępnych 131 lokale, czyli o 79 proc. więcej niż rok wcześniej.

Pozytywnie na rynku wyróżniał się również Altus TFI, którego akcje zyskały w środę 1,4 proc., a w trakcie sesji znalazły się na poziomie najwyższym od roku.

Na szerokim rynku najmocniej spadał kurs debiutanta - spółki Morizon. Akcje wydawcy serwisów nieruchomościowych straciły o 28,3 proc., do 1,75 zł za papier. (PAP Biznes)