Jak podkreślono, decyzja o rozbudowie sieci terminali wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów.

"Instalacja Paczkomatów InPost w kolejnych 200 lokalizacjach to odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów. Z naszych obserwacji wynika, że wśród użytkowników platform e-sprzedażowych - takich, jak m.in. Allegro - to właśnie osoby zamieszkałe w mniejszych miejscowościach stanowią systematycznie powiększającą się grupę odbiorców zamawianych produktów" - powiedział prezes InPost Paczkomaty Ireneusz Kazimierczyk, cytowany w komunikacie.

"Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi, dynamika liczby paczek w 2014 roku w porównaniu z rokiem 2012 przekroczyła 440%. Zamierzamy kontynuować dotychczasowe tempo wzrostu i systematycznie powiększać nasz udział w rynku przesyłek" - dodał Kazimierczyk.

Na świecie funkcjonuje obecnie - w różnych modelach biznesowych - ponad 4 000 Paczkomatów InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6 000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 604 mln zł w 2014 r.