"Jestem przekonany, że mamy solidne fundamenty pod duży sukces. "Brawl' to gra, którą można zaliczyć do tytułów typu party game, które z jednej strony nieustannie zyskują na popularności, z drugiej mało produkcji w tej kategorii trafia na rynek. Nie bez przyczyny ustaliśmy z Sony datę premiery na piątek, początek weekendu. Mamy nadzieję, że spora część rzeszy ponad 18,5 mln użytkowników konsoli znajdzie w naszej propozycji porcję naprawdę dopracowanej rozrywki" - powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

Cena gry w sklepie PlayStation Network to 19,99 USD.

Spółka podkreśla, pierwsze oceny gry, które pojawiły się na rynku polskim i zagranicznym pozwalają z optymizmem oczekiwać premiery. Wyniki sprzedaży Brawl będą widoczne w wynikach finansowych spółki za II kw. 2015 r.

"'Brawl' to gra, z którą wiążemy spore nadzieje w dłuższym okresie. Dlatego będzie wspierana i rozbudowywana także po premierze. Zdajemy sobie również sprawę, że gra ma duży potencjał także na innych platformach. Obecnie czekamy na wyznaczenie daty premiery specjalnej wersji 'Brawl' na PS4 w Chinach" - podsumował prezes Bloober Team.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.