"Inwestycja ta umożliwi dalszy rozwój centrum oraz zagwarantuje obsługę finansową, IT, HR oraz procesów zakupowych na najwyższym poziomie dla rosnącej liczby oddziałów PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje zwiększyć zatrudnienie o 200 nowych pracowników" - czytamy w komunikacie.

Centrum Usług Wspólnych PMI rozpoczęło swoją działalność w 2005 r. Zatrudniało wówczas 17 osób. Obecnie centrum zatrudnia ponad 1000 pracowników, którzy świadczą usługi biznesowe oraz wspierają zarządzanie strategicznymi projektami dla 120 spółek PMI na całym świecie. Liczba obsługiwanych z Krakowa rynków wzrosła z 6 w 2006 r. do ponad 50 w 2015 r. Centrum ma międzynarodowy profil - można w nim usłyszeć 30 języków, a 90% jego pracowników to Polacy.

"Do 2014 roku zainwestowaliśmy w Polsce ponad 700 mln USD i nadal widzimy duży potencjał do rozwoju, stąd decyzja o kolejnej inwestycji i rozbudowie naszego Centrum Usług Wspólnych. Dla nas Polska to strategiczny rynek oraz ważne centrum produkcji i eksportu. To tutaj zlokalizowana jest jedna z najnowocześniejszych fabryk PMI w Unii Europejskiej, eksportująca 70% swojej produkcji. W sumie w Polsce zatrudniamy ponad 3 000 osób. W 2014 roku odprowadziliśmy ok. 10 mld zł podatków, w tym ok. 7,3 mld zł podatku akcyzowego oraz ponad 110 mln zł podatku CIT" - powiedział prezes i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie Edvinas Katilius, cytowany w komunikacie.

Philip Morris Polska jest jedną z największych firm tytoniowych w Polsce oraz jednym z największych pracodawców. W skład grupy wchodzi firma odpowiadająca za sprzedaż, marketing i dystrybucję, nowoczesna fabryka w Krakowie, Europejskie Centrum Usług Wspólnych w Krakowie oraz firma odpowiedzialna za kontraktowanie i skup liści tytoniu. Philip Morris Polska współpracuje z ponad 3500 plantatorami tytoniu w Polsce oraz z 450 polskimi dostawcami. Firma jest właścicielem najlepiej sprzedających się marek papierosów w Polsce: Marlboro, L&M, Chesterfield i RGD.