Asseco Software Nigeria pozyskało dwie umowy w sektorze finansowymWarszawa, 25.04.2016 (ISBnews) - Asseco Software Nigeria (ASN) - spółka należąca do Grupy Asseco - podpisała dwa nowe kontrakty w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym w Nigerii, poinformowali przedstawiciele grupy.

"Stawiamy na synergie między produktami poszczególnych spółek należących do grupy i w efekcie lewarowanie biznesu w skali międzynarodowej. Afryka jest strategicznym kierunkiem rozwoju Grupy Asseco i pozyskane umowy na rynku nigeryjskim wpisują się w model lewarowania synergii" - powiedział dziennikarzom dyrektor zarządzający w Asseco Poland Artur Wiza.

Umowy ASN będą realizowane we współpracy z Asseco Poland oraz Asseco Central Europe. Jest to kolejny krok w kierunku umocnienia obecności Grupy Asseco na rynku afrykańskim.

"Jako Asseco Software Nigeria sukcesywnie budujemy naszą pozycję i zdobywamy nowe kontrakty w tak ważnych sektorach, jak bankowość i ubezpieczenia. Obie nowe umowy są potwierdzeniem skutecznej współpracy spółek z Grupy w ekspansji zagranicznej" - dodał CEO Asseco Software Nigeria Simon Melchior.

Pierwszy projekt będzie realizowany dla Access Banku - jednego z 5 największych banków w Nigerii. W ramach umowy ASN wraz Asseco Poland wdroży Swift Confirmation Matching Module - część rozwiązania def3000/Treasury. Moduł ten pozwala na domykanie transakcji bankowych poprzez sparowanie ich z potwierdzeniem, otrzymywanym z systemu Swift. Planowany termin zakończenia prac to III kwartał 2016 r.

Druga umowa została zawarta z Wapic Insurance, które jest jedną z wiodących firm ubezpieczeniowych w Nigerii. Asseco Software Nigeria wraz z Asseco Central Europe wdrożą rozwiązanie StarINS. Jest to core'owy system ubezpieczeniowy, należący do słowackiej spółki. Planowany termin zakończenia prac to II kwartał 2017 r.

Wdrożenie w Wapic Insurance jest kolejnym kontraktem, realizowanym dla sektora ubezpieczeniowego w Nigerii. W czerwcu 2015 roku ASN podpisało umowę z Zenith Insurance, które jest również jednym z liderów na tamtejszym rynku. W ramach umowy ASN wdroży rozwiązanie własne o nazwie ASIRA, dedykowane od obsługi polis na życie. Planowany termin zakończenia prac to drugi kwartał 2016 r.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2015).

(ISBnews)