UniCredit sprzedał 10% akcji w FinecoBanku za ok. 328 mln euroWarszawa, 12.07.2016 (ISBnews) - UniCredit sprzedał 60,7 mln akcji FinecoBank S.p.A., stanowiących 10% w jego kapitale zakładowym, poprzez proces przyspieszonej budowy księgi popytu za łącznie ok. 328 mln euro, podała instytucja.

"UniCredit S.p.A. ogłasza przeprowadzenie z sukcesem oferty dla inwestorów instytucjonalnych na 60,7 mln istniejących akcji zwykłych FinecoBank S.p.A., stanowiących 10% kapitału akcyjnego spółki, po cenie 5,40 euro za akcję. Zamknięcie oferty nastąpi 14 lipca 2016 r." - czytamy w komunikacie.

UBS Limited i UniCredit Corporate & Investment Banking byli współprowadzącymi księgę popytu.

Cena w ofercie zawierała ok. 6% dyskonta wobec ostatniej ceny zamknięcia sprzed oferty. UniCredit oczekuje, że przełoży się ona na zwiększenie współczynnika kapitału Tier 1 o ok. 8 pkt bazowych.

Po zamknięciu transakcji UniCredit posiadać będzie 55,4% akcji FinecoBanku.

"Transakcję należy postrzegać jako element zaangażowania Grupy we wzmocnienie i optymalizację pozycji kapitałowej oraz jako wznowienie proaktywnego zarządzania portfelem, w ramach którego wszystkie bez wyjątku aktywa będą poddane temu samemu zdyscyplinowanemu zarządzaniu i każda okazja do skokowego wzrostu wartości zostanie wykorzystana" - czytamy dalej w komunikacie.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

(ISBnews)