statystyki

USA: Fundacja Trumpa pod lupą prokuratury

14 września 2016, 04:16 | Aktualizacja: 14.09.2016, 07:51
Źródło:PAP
Prokurator generalny stanu Nowy Jork Eric Schneiderman poinformował we wtorek o rozpoczęciu audytu charytatywnej fundacji republikańskiego kandydata do prezydentury Donalda Trumpa w celu sprawdzenia czy spełnia ona wymogi ustawodawstwa stanowego.

Reklama

Reklama

W wywiadzie dla telewizji CNN Schneiderman wyjaśnił, że istnieją podejrzenia, iż Donald J. Trump Foundation nie stosuje się w pełni do przepisów stanowych regulujących funkcjonowanie fundacji non profit "i może być zaangażowana w pewne nieprawidłowe działania".

Prokurator nie chciał sprecyzować jakie nieprawidłowości ma na myśli.

Rzecznik kampanii Trumpa Steven Cheung odrzucił sugestie Schneidermana jako "motywowane politycznie" i określił go jako "stronniczego, wynajętego siepacza, który przez lata nie dostrzegał Fundacji Clintonów".

Trump oskarżał Clinton o to, że kiedy była sekretarzem stanu USA w latach 2009-2013, była korumpowana przez donatorów charytatywnej Clinton Foundation założonej przez jej męża Billa Clintona. Donatorzy mieli uzyskiwać, w zamian za wpłaty, korzyści polityczne od Departamentu Stanu. Trump nie przedstawił jednak dowodów na potwierdzenie tych zarzutów.

Schneiderman jest zdeklarowanym zwolennikiem Demokratów i Hillary Clinton w walce o prezydenturę. W roku 2013 wytoczył proces Trumpowi i utworzonej przez niego, ale już nie działającej, uczelni Trump University zarzucając im defraudację 40 mln dolarów.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze