Korea Płd.: Niższe grzywny sposobem na kryzys

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
16 grudnia 2008, 09:59
Kryzys gospodarczy nie omija i Korei Południowej. Aby ułatwić ludziom radzenie sobie z trudnościami, tamtejsze ministerstwo sprawiedliwości postanowiło... zredukować nawet o połowę grzywny za drobne wykroczenia.

W opublikowanym we wtorek oświadczeniu resort sprawiedliwości poinformował też, że planuje wprowadzenie możliwości "odpracowania" grzywien. Społecznie użyteczna praca miałaby zwalniać z konieczności płacenia kar pieniężnych do wysokości 3 milionów wonów (2,2 tys. USD).

W uzasadnieniu ministerstwo wyraźnie wskazało, że jego inicjatywa jest adresowana do ludzi o najniższych dochodach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj