Zysk operacyjny Fachowcy.pl Ventures wyniósł 18 tys. zł w styczniu


Warszawa, 24.02.2017 (ISBnews) - Fachowcy.pl Ventures osiągnął skonsolidowany zysk operacyjny na poziomie 18 tys. zł w styczniu br., podała spółka.
"Koszty operacyjne ukształtowały się na porównywalnym poziomie z przychodami ,przez co zysk z działalności operacyjnej w styczniu ukształtował się na poziomie 18 tys. zł" - czytamy w komunikacie.
Przychody grupy kapitałowej w styczniu wyniosły 1 185 tys. zł.
"Głównym czynnikiem wpływającym na wysokość przychodów było zafakturowanie umów podpisanych głównie w październiku i (rekordowym pod względem podpisanych umów) listopadzie 2016 roku na kwotę blisko 0,9 mln zł. Przesunięcie w rozpoznaniu przychodów jest cykliczną sytuacją wynikającą z rozpoczęcia fakturowania umów w momencie wykonania realizacji dla klienta" – wyjaśniono.
W styczniu 2017 r. spółka zawarła 169 nowych umów abonamentowych.
"Spółka planuje w kolejnych miesiącach zwiększać efektywność działu handlowego poprzez wzrost liczby umów na handlowca. Docelowym poziomem jest pozyskiwanie średnio 6 umów na handlowca w miesiącu" – podano także.
Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 2012 r. notowani są na NewConnect. Spółka rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z internetu. Usługi oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe.
(ISBnews)