"To jak zachowywał się rząd Platformy Obywatelskiej mogło skończyć się wstrząsem społecznym. Nowe otwarcie gospodarcze obecnego rządu, czego przykładem są programy 500 plus oraz Mieszkanie plus, to przykłady, jak należy zadbać o całe społeczeństwo, nie tylko o elity" - powiedział w czwartek PAP Gruszecki.

Dodał, że jest umiarkowanym optymistą, bo działania obecnego rządu idą w dobrym kierunku. "W pierwszym kwartale tego roku mamy wzrosty względem ubiegłego roku. A cały rok 2016 wypadł bardzo dobrze" - dodał. Zaznaczył jednak, że niepokoi go rozgrzebana reforma emerytalna, którą trzeba szybko doprowadzić do porządku. "Ludzie byli propagandowo przez lata uspokajani, że emerytura zawsze będzie. A teraz się okazuje, że bez oszczędzania na prywatnych kontach może być z tym problem"

Ekonomista dodał, że "poziom optymizmu w społeczeństwie jest duży", co wskazuje także na dobrą ocenę tego rządu przez naród.

Dodał jednak, że "sytuacja w Polsce, także ta gospodarcza, jest uzależniona od sytuacji na świecie". Zdaniem Gruszeckiego, istnieje ryzyko dość dużych zaburzeń politycznych w Europie.