Erne Ventures objął udziały w spółce Telehorse i wprowadzi ją na giełdęWarszawa, 13.04.2017 (ISBnews) - Erne Ventures objął udziały w spółce Telehorse Sp. z o.o. w wysokości 49% kapitału zakładowego w zamian za wkład gotówkowy w wysokości 300 000 zł, podała spółka. Planowane jest przekształcenie spółki w akcyjną oraz wprowadzenie jej na giełdę.

"Ponadto w wyniku podpisanego listu intencyjnego z właścicielami Telehorse, Erne Ventures lub podmioty powiązane w przeciągu kolejnych 12 miesięcy zainwestują w spółkę dodatkowe 450 tys. zł. W tym czasie planowane jest przekształcenie spółki w akcyjną oraz wprowadzenie jej na giełdę" - czytamy w komunikacie.

Telehorse to niezależne studio produkujące gry wideo założone w 2013 r. Obecnie spółka pracuje nad pięcioma grami, które ukażą się na rynku do końca 2018 r. Pierwsza z nich to gra zatytułowaną "Steamburg", która ma się ukazać w III kw. 2017. Gra zdobyła nagrodę dla Best Upcoming Game na IMGA Awards w San Francisco w 2017, podano także.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)