CIRB odstąpiło od umowy nabycia 3,84 mln akcji iAlbatrosWarszawa, 20.06.2017 (ISBnews) - Centrum Innowacyjnych Rozwiązań Biomedycznych (CIRB) odstąpiło od umowy nabycia akcji iAlbatros oraz porozumienia dotyczącego wzajemnych roszczeń oraz sprzedaży akcji tej spółki, a także opcji zakupu i opcji sprzedaży oraz umowy opcji sprzedaży o europejskim stylu wykonania, wynika z komunikatu spółki.

"Emitent uznał niniejsze oświadczenie za skuteczne. W związku z powyższym 3 839 642 akcji własnych emitenta wróci na rachunek maklerski emitenta. Natomiast emitent zwróci CIRB środki w kwocie 26 groszy za jedną akcję, za które CIRB nabyła akcje" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej pełnomocnik Walton Spencer przekazał iAlbatros Group oświadczenie o wygaśnięciu w całości oferty zakupu 3,84 mln akcji własnych iAlbatros Group po 2 zł za sztukę i spełnienie zobowiązań wobec Centrum Innowacyjnych Rozwiązań Biomedycznych (CIRB) na kwotę 4,8 mln zł.

Pod koniec maja iAlbatros Group zawarła porozumienie, na mocy którego CIRB wstrzymało się z dochodzeniem swych praw z roszczenia o wartości 4,8 mln zł do 2 stycznia 2018 r. Jednocześnie CIRB zakupiło 3,84 mln akcji iAlbatros Group po cenie 0,26 zł za sztukę.

iAlbatros Group S.A. (dawniej SMT S.A.) był dotychczas holdingiem firm działających w obszarze business travel, zarządzania flotą pojazdów oraz usług informatycznych, programistycznych i doradczych. W 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2011 roku jej akcje są notowane na głównym parkiecie GPW.

(ISBnews)