Prezydent Duda powiedział, że Polska jest dzisiaj nie tylko samowystarczalna żywnościowo dzięki polskim rolnikom. Jego zdaniem, jeżeli popatrzymy na skalę europejską, to widać jak duży sukces odnieśli nasi rolnicy, bo eksport naszej żywności od 2004 r. wzrósł sześciokrotnie.

Dodał, że w ubiegłym roku wartość eksportu produktów rolnych z Polski osiągnęła rekordową wartość ponad 25 mld euro.

Prezydent pogratulował zdobytych nagród w konkursie AgroLigi. "Chciałem z całego serca pogratulować tych zdobytych nagród w konkursie AgroLigi, który odbywa się co roku od ćwierćwiecza, w którym w tym roku wystartowało ponad 2,5 tys. rolników i firm, czyli przedstawicieli agrobiznesu" - powiedział prezydent.

"Rola, którą w naszym kraju odgrywa rolnictwo jest nie do przecenienia. Jest rolą niezwykle ważną. To właśnie dzięki prascy rolników i dzięki tym, którzy wspierają działalność rolników, pomagają im w ich działalności, pomagają w tym, aby płody rolne mogły być sprzedawane, aby mogły być wytwarzane coraz lepiej" - dodał prezydent.

Celem konkursu AgroLiga jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. (PAP)