Uniserv-Piecbud zawiesił pierwotną ofertę publicznąWarszawa, 28.06.2017 (ISBnews) - Uniserv-Piecbud zawiesił pierwotną ofertę publiczną z powodu niesprzyjających warunków rynkowych, podała spółka.

"Spotkania z zarządzającymi funduszami, które odbyliśmy w ostatnich dniach w ramach roadshow, potwierdziły zainteresowanie naszą spółką i trafność jej modelu biznesowego. Dla pełnego obrazu sytuacji chcemy się spotkać z jeszcze większa liczbą potencjalnych inwestorów, co nie było możliwe ze względu na dużą liczbę innych transakcji, które pojawiły się w ostatnich dniach. Nie musimy plasować oferty za wszelką cenę, stąd decyzja o jej zawieszeniu" - powiedział prezes Uniserv-Piecbud Dionizy Boryczko, cytowany w komunikacie.

"Będziemy obserwować sytuację rynkową i nie wykluczamy powrotu z ofertą publiczną. Zawieszenie oferty nie będzie mieć wpływu na nasze plany dalszego rozwoju grupy. Naszym celem jest konsekwentna realizacja przyjętej strategii i utrzymanie wysokiej rentowności prowadzonego biznesu" - dodał prezes.

Prospekt emisyjny Uniserv-Piecbud został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 19 czerwca 2017 r. i - zgodnie z obowiązującymi przepisami - jest ważny przez 12 miesięcy, przypomniano.

Uniserv-Piecbud miał rozpocząć 29 czerwca pierwotną ofertę publiczną do 3,5 mln akcji nowej emisji od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Spółka liczyła na pozyskanie z oferty ok. 35 mln zł netto.

Uniserv-Piecbud doradza, projektuje, buduje nowe oraz remontuje istniejące instalacje i obiekty (w tym chłodnie, kominy, silosy, piece). Realizuje usługi dla szerokiej gamy przedsiębiorstw, w tym z branży energetyki zawodowej i przemysłowej, hutnictwa metali żelaznych i nieżelaznych oraz szkła, koksowni, przemysłu chemicznego, petrochemicznego, cementowego, a także zakładów innych branż. W 2016 r. przychody Grupy Uniserv-Piecbud wyniosły 119,5 mln zł.

(ISBnews)