"O godzinie 14:20 służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych umożliwiły ruch pociągów na jednym torze po linii dalekobieżnej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Cały czas trwają prace nad wznowieniem ruchu na pozostałych torach" - napisano w komunikacie.

Ruch pociągów na tym odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą wstrzymano około godziny 12:50, po tym jak z powodu ulewnego deszczu oraz gradobicia drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Jak poinformował PAP Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, nie udało się na razie na tej trasie wznowić ruchu pociągów na linii aglomeracyjnej, po której kursują pociągi lokalne.

PLK poinformowały też, że po usunięciu fragmentów drzew z sieci trakcyjnej na linii średnicowej wznowiono tam ruch pociągów. Wcześniej kolejarze informowali, że na tej linii w rejonie stacji Powiśle fragmenty drzew spadły na sieć trakcyjną, a pociągi kursowały po jednym torze.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji w aglomeracji warszawskiej są na bieżąco przekazywane pasażerom na stacjach i przystankach.(PAP)