"Chcemy przygotować wspólnie dobre projekty inwestycyjne, które pozwolą na większe wykorzystanie gazu ziemnego, zwłaszcza ze złóż krajowych" - powiedział prezes PGNiG Michał Szubski, cytowany w komunikacie.

PGNiG i Puławy rozważają m.in. instalacje zwiększające moce produkcyjne Puław, takie jak np. instalacje do produkcji nawozów mineralnych lub innych produktów, które powstają na bazie gazu. Nie wykluczono też realizacji innych projektów inwestycyjnych. Obie firmy ustaliły, że w przypadku lokalizacji projektu w kraju, w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę Puławy.

Zgodnie z porozumieniem, projekty polegające na wykorzystaniu gazu ziemnego mogą być prowadzone również w innych krajach.

Porozumienie zostało zawarte do 31 grudnia 2009 roku i może być przedłużone. W ciągu roku obie spółki określą warunki techniczno- ekonomiczne wykonalności projektu, poziom zapotrzebowania na surowce, przygotują biznesplan oraz formę prawną realizacji projektu. Możliwe jest także powołanie spółki kapitałowej z równym udziałem obu firm.

Reklama