Warszawa, 09.10.2017 (ISBnews) - Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Capital Partners, działając w imieniu Capital Partners Investment I FIZ oraz CP FIZ posiadających łącznie 4 541 731 akcji Gekoplast, stanowiących 75,08% w kapitale zakładowym i głosach, zaakceptowało przedłużenie terminu udzielenia wyłączności K-Holding S.p.A. na przeprowadzenie procesu due diligence Gekoplastu do 31 października oraz w przypadku potwierdzenia intencji ogłoszenia wezwania na akcje spółki do 31 października, automatycznego wydłużenia terminu udzielonej wyłączności do 30 listopada, podała spółka.
"W przypadku ogłoszenia do 30 listopada przez przez K-Holding S.p.A. wezwania na sprzedaż akcji […] Capital Partners Investment I FIZ oraz CP FIZ podtrzymują zobowiązanie do zbycia w wezwaniu wszystkich posiadanych akcji emitenta" - czytamy w komunikacie.
W sierpniu włoski K-Holding, właściciel największego europejskiego podmiotu z branży produkcji płyt polipropylenowych - Karton S.p.A. złożył niewiążącą ofertę zakupu do 100% akcji Gekoplastu w formie wezwania giełdowego, podał wtedy Gekopolast.
Zgodnie z treścią niewiążącej oferty K-Holding, włoski inwestor branżowy był gotowy przeprowadzić wezwanie na akcje Gekoplastu po cenie 16,55 zł za akcję pod warunkiem przeprowadzenia satysfakcjonującego badania due diligence.
Gekoplast to największy w Europie Środkowo-Wschodniej i piąty w Europie producent płyt komórkowych z polipropylenu. Gekoplast jest spółką portfelową funduszu private equity Capital Partners. Akcje spółki notowane są od maja 2016 roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
(ISBnews)