Nowa siedziba Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstanie przy ulicy Anny Walentynowicz, na działce o powierzchni 3,2 ha. To teren, który Rada Miejska w Radomiu zgodziła się wydzierżawić spółce na 40 lat. Umowę dzierżawy podpisano w poniedziałek w Radomiu.

PSE zamierza przeznaczyć na nową siedzibę co najmniej 15 mln zł. „Chcemy, aby ten obiekt spełniał nowoczesne standardy budynku, w którym bezpiecznie moglibyśmy zarządzać infrastrukturą elektroenergetyczną” - zaznaczył wiceprezes zarządu PSE Stanisław Skoczylas. Dodał, że oprócz biur będą tam pomieszczenia związane z zapleczem teleinformatycznym i sterowaniem ruchem.

Budynek PSE ma być gotowy w 2021 roku. Według planów spółki będzie to czterokondygnacyjna budowla o powierzchni około 9 tys. metrów kwadratowych. Obecnie w PSE w Radomiu pracuje około 170 osób. Jak zapowiedział wiceprezes zarządu PSE, po wybudowaniu nowej siedziby, spółka planuje zwiększenie zatrudnienia do minimum 200 pracowników.

Obecna siedziba PSE znajduje się przy ul. Żeromskiego, w budynku biurowym dawnych Zakładów Energetycznych Okręgu Wschodniego, wzniesionym w latach 50. XX w. według projektu S. Bieńkuńskiego. (PAP)

Reklama

autor: Ilona Pecka

>>> Czytaj także: Autostrada Wielkopolska i państwo na wojennej ścieżce. Spółka nie zamierza oddać 1,2 mld zł