Nowy członek zarządu Ardigen zadba o ekspansję geograficzną i rozwój produktówWarszawa, 17.10.2017 (ISBnews) - Selvita jako uprzywilejowany akcjonariusz Ardigenu powołała Jacka Szmatkę na nowego członka zarządu, poinformował Ardigen. Do jego kompetencji będzie należała dalsza ekspansja zagraniczna i rozwój własnych produktów spółki.

"Dołączający do władz spółki, Jacek Szmatka na przestrzeni ostatnich dwóch lat, wraz z zespołem Ardigen, zbudował silną pozycję spółki na rynku amerykańskim, nawiązując długofalowe partnerstwa z wieloma firmami biotechnologicznymi. Działania te sprawiły, że Ardigen wybił się na pozycję bioinformatycznego lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

Kolejnym krokiem pozwalającym na utrzymanie dynamiki rozwoju Ardigen jest budowa zespołu sprzedażowego pozwalającego na rozszerzenie obecności na nowych rynkach z równoczesnym poszerzeniem oferty o produkty powstające w wyniku prac R&D spółki. Działania te będą bezpośrednio pod opieką nowo powołanego członka zarządu, podano również.

"W ciągu zaledwie dwóch lat udało nam się od zera zbudować wyjątkową markę bioinformatyczną oraz nawiązać współpracę z prestiżowymi klientami, takimi jak Harvard Medical School czy kilka dużych firm farmaceutycznych. Stale obserwujemy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Dlatego rozszerzenie składu zarządu o osobę, która w sposób szczególny przyczyniła się do dotychczasowych sukcesów, jest dla nas naturalnym krokiem" - powiedział współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes Ardigenu Janusz Homa, cytowany w komunikacie.

"Największe sukcesy mieliśmy do tej pory na rynku amerykańskim. Korzystając z doświadczeń i nabytych kompetencji, chcemy teraz mocniej zaistnieć w Europie Zachodniej. Jednocześnie będziemy jeszcze bardziej koncentrowali się na rozwoju i sprzedaży własnych produktów, które w średniej perspektywie staną się kluczowe z punktu widzenia budowy wartości dla firmy i jej akcjonariuszy" - dodał członek zarządu Ardigen Jacek Szmatka.

Od drugiej połowy 2016 r. Ardigen notuje rentowność operacyjną - w pierwszej połowie br. firma wypracowała 1,23 zysku EBIT, podczas gdy rok wcześniej odnotowała stratę na poziomie 0,5 mln zł. W I półroczu 2017 r. przychody spółki sięgnęły 3,62 mln zł, co oznacza wzrost o 190% r/r, podkreślono w materiale.

Ardigen jest polską spółką bioinformatyczną. Jej zespół łączy unikalne kompetencje z zakresu biologii molekularnej, onkologii, genetyki, bioinformatyki z praktyczną wiedzą związaną ze sztuczną inteligencją.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)