MR: Wzrost produkcji przemysłowej przyspieszy do ok. 9% r: r w październikuWarszawa, 19.10.2017 (ISBnews) - Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu przyspieszył w październiku do ok. 9% r/r (z 4,3% r/r w sierpniu), zaś wzrost produkcji budowlanej osiągnie ok. 20% (wobec 15,5% wzrostu r/r w poprzednim miesiącu), prognozują eksperci Ministerstwa Rozwoju.

"Zgodne z oczekiwaniami wrześniowe dane oraz niska zeszłoroczna baza dla produkcji przemysłowej pozwalają oczekiwać, że dynamika produkcji przemysłowej w październiku br. znacząco przyspieszy i wyniesie około 9% w skali roku. Wzrost produkcji budowlanej w październiku powinien przyspieszyć do około 20% w ujęciu rocznym" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyła się we wrześniu br. o 4,3% r/r, zaś produkcja sprzedana przedsiębiorstw budowlanych wzrosła we wrześniu br. o 15,5% r/r.

Według ekonomistów bankowych, wrześniowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, zamykające cykl informacji o III kw. w 2017 r. w polskiej gospodarce, wskazują na przyśpieszenie tempa wzrostu PKB do poziomu 4,5-4,7%.

(ISBnews)