Bloober Team chce przejść na rynek główny GPW z NC w 2018 r., rozważa przejęcieWarszawa, 18.12.2017 (ISBnews) - Bloober Team planuje przejść na rynek główny GPW z NewConnect w 2018 r., rozważa też przejęcie podmiotu z polskiego rynku gier, poinformował prezes Piotr Babieno. Bloober Team uruchomi też spółkę w USA, która ma zająć się sprzedażą produktów grupy na rynku amerykańskim i światowym.

"Spółka planuje w 2018 roku przejść na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prace nad dokumentem informacyjnym są w znacznym stadium zaawansowania i spółka planuje złożyć go do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu najbliższych tygodni" - czytamy w komunikacie.

"Rozważamy również przejęcie ciekawego podmiotu z polskiego rynku gier" - powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

W przyszłym roku gamedeveloper obchodzi 10-lecie istnienia. Jubileusz zbiegnie się z przewidzianym na 2018 rok uruchomieniem oddziału w Stanach Zjednoczonych.

"Bloober Team NA z siedzibą w Kalifornii zajmie się działaniami sprzedażowo-promocyjnymi gier z portfela Grupy Bloober Team na rynku amerykańskim i światowym" - czytamy w komunikacie.

Na początku przyszłego roku Bloober Team przedstawi założenia nowego planu motywacyjnego, tym samym rezygnując ze skupu akcji własnych w ramach przyjętego w lipcu przez walne zgromadzenie programu motywacyjnego, zapowiedziała również spółka.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku "hidden horror". W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 r. Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r.

(ISBnews)