Dziura podatkowa jest najmniejsza od dekady. A ma być jeszcze mniejsza

22 stycznia 2018, 20:30 | Aktualizacja: 23.01.2018, 15:58
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Foliowa torba wypełniona monetami pięciozłotowymi.

Foliowa torba wypełniona monetami pięciozłotowymi.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Premier Morawiecki chce, aby w 2020 r. luka w VAT należała do najniższych w UE. Prawdopodobnie już spadła w pobliże unijnej średniej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • były wyborca leni z PO.ciepła woda w kranie hahaha(2018-01-22 21:22) Zgłoś naruszenie 513162

    Brawo PIS.Wystarczy nie kraść .

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • OFIARA RUDEGO ZŁODZIEJA(2018-01-22 23:38) Zgłoś naruszenie 6715

    Jak to jest, ze w ciągu jednego roku, wpływy z podatku VAT zwiększyły się o 38 procent? No jak to jest?

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • Marian gasior z wierzchladu(2018-01-23 08:16) Zgłoś naruszenie 4248

    Bravo pis brwo pan premier Morawiecki

    Odpowiedz
  • Sowa(2018-01-23 08:16) Zgłoś naruszenie 10871

    a pamietacie to? Na to nie ma pieniędzy w budżecie, na tamto nie ma pieniędzy, na nic w ogóle nie ma pieniędzy, wiec musimy wam podnieść podatki! Ale osmiorniczki z gęsimi wątróbkami za nasze żarli ********* i winem za 1200 zł popijali, na to w budżecie zawsze pieniazki były i jeszcze dług rocznie o 60 mld zł rósł rok w rok!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Karol(2018-01-23 09:56) Zgłoś naruszenie 6633

    Dziura podatkowa to odwracanie uwagi od dziury budzetowej, ktorej przy prowadzonej polityce nie podobna zasypac zmniejszaniem dziury podatkowej i zwiekszaniem represji fiskalnej. Jak wam uszczelnia portfele, to przestaniecie wydawac pieniadze. Oni to za was zrobia. Tylko naiwny obywatel albo beneficjent socjalow przyklaskuje presji fiskalnej. Rozmnozylo sie tego i rozlewa sie na forach.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • M5an(2018-01-23 11:28) Zgłoś naruszenie 306

    a ja chcialbym, by wskazniki wolnosci gospodarczej byly u nas najwyzsze w europie, podatki najprostsze i najnizsze rownież-około poziomu Szwajcarii sumarycznie. Moze lepiej na tym sie skupic, co, panie Morawiecki?

    Odpowiedz
  • zefirek(2018-01-23 12:20) Zgłoś naruszenie 723

    To wszystko dzięki szachrajowi Vincentemu Rostowskiemu ?? hahahahaha

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz