Włodzimierz Sosnowski i Rafał Stefanowski weszli do zarządu WaskoWarszawa, 23.01.2018 (ISBnews) - Rada nadzorcza Wasko podjęła uchwały, na mocy których w skład zarządu powołano Włodzimierza Sosnowskiego oraz Rafała Stefanowskiego, poinformowała spółka. Wcześniej rezygnację z zasiadania w zarządzie złożyła Katarzyna Ekiert i Katarzyna Maksymowicz.

"Katarzyna Ekiert – członek zarządu oraz Katarzyna Maksymowicz – członek zarządu złożyły rezygnację z pełnionych przez nie funkcji. Obie rezygnacje są skuteczne z dniem 23 stycznia 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza w skład zarządu powoła Włodzimierza Sosnowskiego oraz Rafała Stefanowskiego, dodano w osobnym komunikacie.

"Od dnia 23 stycznia 2018 roku zarząd Wasko będzie funkcjonować w następującym składzie:
- Jarosław Zagórowski – prezes,
- Tomasz Macalik - członek zarządu,
- Michał Mental - członek zarządu,
- Łukasz Mietła - członek zarządu,
- Włodzimierz Sosnowski – członek zarządu,
- Rafał Stefanowski – członek zarządu" - czytamy dalej.

Włodzimierz Sosnowski jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którą ukończył na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki na kierunku Elektronika o specjalizacji Telekomunikacja. Jest związany z Grupą Kapitałową Wasko od roku 1999, gdzie zaczynał pracę jako analityk systemów komputerowych, później od 2005 roku jako zastępca dyrektora departamentu sprzedaży, a następnie od roku 2007 jako dyrektor oddziału Warszawa, podano także.

"Rafał Stefanowski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, którą ukończył na Wydziale Elektroniki o kierunku Informatyka. Z Grupą Kapitałową Wasko jest związany od 2006 roku, gdzie pracował jako dyrektor projektu, a począwszy od roku 2008 zajmował kolejno stanowiska: dyrektora sektora administracja, dyrektora departamentu sprzedaży, dyrektora oddziału Gliwice oraz dyrektora departamentu handlu zagranicznego" - czytamy również.
Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)