"Sueddeutsche Zeitung" krytycznie o ustawie ws. IPN: Oficjalne odsuwanie winy u Polaków jest systematyczne

29 stycznia 2018, 11:54 | Aktualizacja: 29.01.2018, 12:28
Źródło:PAP
Widok na Berlin

Widok na Berlinźródło: ShutterStock

Niemieckie gazety krytycznie piszą o planowanych przez polski rząd zmianach w ustawie o IPN. Podkreślają, że ważna jest możliwość krytycznego rozliczenia się z bolesną przeszłością kraju oraz że nie oznacza to relatywizowania zbrodni hitleryzmu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

 • Jasnowidz(2018-01-30 00:58) Zgłoś naruszenie 60

  Elementarna przyzwoitość nakazywałaby żeby niemieckie media przynajmniej tego sporu nie komentowały.

  Odpowiedz
 • Terminator(2018-01-29 21:42) Zgłoś naruszenie 90

  Niemiecka arogancja!!!Wstyd dla niemców!!!🤢🤮

  Odpowiedz
 • @@@ niemieckie (a nie nazistowskie) obozy śmierci(2018-01-29 15:59) Zgłoś naruszenie 903

  Potomkowie niemieckich zbrodniarzy chcą nas uczyć pisać na nowo historię ? Oni w tym pisaniu doszli do perfekcji - mieli wybitnego specjalistę - niejakiego Goebbelsa. Dwa cytaty tego niemieckiego zbrodniarza są podsumowaniem wypocin niemieckich mediów teraz i w przyszłości : 1."Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" , 2. "Kłamstwa wkrótce umrą i prawda znów zatriumfuje. Nadejdzie czas gdy staniemy ponad wszystkim czyści i bez skazy". Współcześni Niemcy zaczęli od wprowadzenia do obiegu słowa "naziści", którym to wytrychem niezbyt lotni polscy dziennikarze i politycy zastępują określenie : niemieccy zbrodniarze. W Polsce, słowo to w odniesieniu do niemieckich zbrodniarzy, powinno być prawnie zakazane. Powinno również zniknąć z opisu Niemieckich (a nie nazistowskich) - wyłącznie niemieckich obozów śmierci. -------- "TAZ, w ustawie "chodzi o coś innego: Polska chce uniemożliwić publiczne debatowanie nad naukowym tematem, jakim jest polska kolaboracja z nazistami" ------- kolejne kłamstwo - Polacy nie mogli kolaborować z nazistami, a jedynie sporadycznie z ZBRODNIARZAMI NIEMIECKIMI. Za taką kolaborację dostawali kulę w łeb. Wy Niemcy o zbrodniach waszych dziadków, tatusiów i mamuś możecie debatować między sobą. My mówimy wprost - wy Niemcy macie na swoich rękach krew 6 000 000 000 polskich obywateli. A na sumieniach NIEBYWAŁE BESTIALSTWO.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tfe(2018-01-29 13:52) Zgłoś naruszenie 444

  Odezwał się synalek gebelsa i wszelkiej maści niemieckich bandziorów nie tylko w mundurach.Bezczelność niemiecka wobec Polski wzięła się z wiernopoddanstwa wasali z PO!

  Odpowiedz
 • oton(2018-01-29 13:39) Zgłoś naruszenie 372

  "Sueddeutsche Zeitung" krytycznie o ustawie ws. IPN. A jakby innaczj polska powinna pogodzić się ,że obozy nie były niemieckie.

  Odpowiedz
 • kasia(2018-01-29 13:05) Zgłoś naruszenie 534

  Czego zawsze jesli chodzi o II WS,rozmawia sie ciagle o Polsce.Moze czas najwyzszy,zaczac mowic o krajach ktore wspomagaly machine nazistowska.Francja,Wlochy,USA,Holandia itd.Wielkie koncerny zarabialy duze pieniadze,we wspolpracy z niemcami.Nasz kraj doszczetnie zniszczyli,pozniej odali stalinowi.Zginelo od 6 do 10 mln Polskich obywateli.Ale to ciagle my jestesmy wszystkiemu winni.

  Odpowiedz
 • .(2018-01-29 12:50) Zgłoś naruszenie 602

  [debatowanie nad naukowym tematem, jakim jest polska kolaboracja z nazistami] Szyją buty Polakom, taki niemiecki sojusz z przedsiębiorstwem holocaust, rozumieją się bez słów.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze