"Times of Israel": Jair Lapid obraził wielu Polaków. Polska nie była wspólnikiem w Holokauście

29 stycznia 2018, 12:30 | Aktualizacja: 30.01.2018, 17:11
Źródło:PAP
Brama do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz z napisem Arbeit macht frei

Brama do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz z napisem Arbeit macht freiźródło: ShutterStock

Izraelski historyk Efraim Zuroff krytykuje w poniedziałek na łamach "Times of Israel" wypowiedź przywódcy opozycyjnej, centrowej partii Jest Przyszłość (Jesz Atid) Jaira Lapida, który ostro zaprotestował przeciwko przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (26)

  • sens(2019-03-15 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Na tzw. nasz "rząd" nie liczcie ludzie , kolano-terapia przed zakłamanymi chazarami i nie tylko przed nimi trwa i będzie trwała w najlepsze a to dopiero początek...

    Odpowiedz
  • DDC(2018-02-01 19:00) Zgłoś naruszenie 31

    I tak .ma być. Nie było polskich obozów śmierci i za kłamstwo i obrazę polaków \wsadzać do wiezienia. To jest nasz kraj i nie pozwólmy sie obrażać.

    Odpowiedz
  • Budyń(2018-01-29 23:45) Zgłoś naruszenie 311

    Obrońca Polski pisze o nazistach, nie o Niemcach. Tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • esel(2018-01-29 22:32) Zgłoś naruszenie 491

    Jair Lapid jest kłamcą oczerniającym Polskę, chyba tylko dla zbicia kapitału politycznego. Według dostępnych informacji jego rodzice nawet nie oglądali Polski, a on sam pewnie nie ma pojęcia jak i gdzie zginął jego dziadek.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-29 20:40) Zgłoś naruszenie 331

    Lapid to chyba analfabeta!!!Po jakim jest napiasane Arbeit macht frei???Jest napisane to po Polsku czy niemiecku???

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Migotka(2018-01-29 19:16) Zgłoś naruszenie 1595

    Brak symetrii w relacjach Polska-Iz.rael. Iz.rael atakuje, Polska się tylko broni. Tymczasem wystarczy tylko podliczyć ży.d.owska kolaborację przeciw własnym obywatelom np. w gettach, zwłaszcza rolę Ju.de.nratów i policji ż.yd.owskiej w Holocauście, by bardzo ostudzić Iz.rael do osadzania innych. Tym bardziej, że to byli [przynajmniej formalnie] polscy obywatele - Iz.rael nawet się wtedy za okupacji nawet nie śnił. nie mówiąc o tym, że w gettach Ży.d.zi-katolicy [np. w gettcie warszawskim], którzy byli tam ze względu na pochodzenie, nie ze względu na wiarę, podlegali silnym wewnętrznym prześladowaniom. A co mówić o nadreprezentacji i gorliwości Ż.yd.ów w mordzie katyńskim? Albo o ludobójczych akcjach "bohaterskich" sowiecko-ż.yd.owskich "partyzantów", którzy mordowali Polaków na wsiach na Wschodzie - choćby Koniuchy? A okres od 17 września 39 do 22 czerwca 1941 za Bugiem? - nader haniebny dla Ż.yd.ów względem ludności polskiej i skwapliwie pomijany i wybielany? Czy okres stal.inowski i ich haniebny udział w UB, w katowaniu polskich patriotów, w stalinizacji? Na pewno potrzeba PRAWDY - bo właśnie ż.yd.owskie przysłowie mówi, że pół prawdy - to całe kłamstwo.

    Odpowiedz
  • Test(2018-01-29 14:56) Zgłoś naruszenie 249

    Za późno. Szambo w polskim internecie juz wybiło.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • @@@ niemieckie (a nie nazistowskie) obozy śmierci(2018-01-29 14:40) Zgłoś naruszenie 563

    Do niedawna, był możliwy do obejrzenia w internecie ( a kiedyś również w publicznej tv) doskonale obiektywny reportaż nakręcony przez izraelskich dziennikarzy dotyczący powyższego tematu. Obecnie, jest tylko informacja : "ZNIESŁAWIENIE, CZYLI PRA..." Konto YouTube, które jest powiązane z tym filmem, zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie." --------- http://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o ---- Każdy kto oglądał ten film wie, że najbardziej "osoby trzecie" boli PRAWDA.

    Odpowiedz
  • @@@ niemieckie (a nie nazistowskie) obozy śmierci(2018-01-29 14:11) Zgłoś naruszenie 933

    Problem z procesem sądowym za oszczerstwa dla Lapida polega na tym, że Izrael nie wydaje swoich obywateli innym państwom. Szkoda, bo zapoznając się przez 3 lata odosobnienia z dokumentami historycznymi, mógłby się wiele dowiedzieć o naszej historii i roli Ż .ydów "pracujących" w powojennej Polsce, w organach represji, m.in. w UB. Jedna z telewizji wskazała wczoraj, że kłamał również o swojej "babci".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-01-29 13:59) Zgłoś naruszenie 1112

    Czekamy aż rząd w Telawiwie nas przeprosi !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pytanie(2018-01-29 13:49) Zgłoś naruszenie 1472

    Polska-jedyny okupowany kraj,który nie kolaborował z Niemcami.Ukraińskie,łotewskie,estonskie,holenderskie,francuskie,belgijskie,norweskie etc WAFFEN SS.Było polskie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Poradnik manipulacji(2018-01-29 13:44) Zgłoś naruszenie 125

    Najnowszy komentarz w najstarszych. Brawo Forsal

    Odpowiedz
  • |Poradnik manipulacji(2018-01-29 13:34) Zgłoś naruszenie 1012

    "Lapid wpadł w pułapkę, którą w pewnym sensie zastawili na niego Polacy". Jak mówi głupoty to ktoś inny jet winny. Znamy to.

    Odpowiedz
  • nexus(2018-01-29 13:22) Zgłoś naruszenie 433

    świat stał na głowie

    Odpowiedz
  • Bob(2018-01-29 13:19) Zgłoś naruszenie 10519

    "Jestem synem kogoś, kto przeżył Holokaust. Moja babka została zamordowana przez Niemców i Polaków. Nie potrzebuję od was nauki na temat Holokaustu " .... żadne z jego dziadków nie mieszkało na terenie Polski ze strony ojca w Jugosławia a matki w Palestynie ... ale babkę zabili Polacy gdzie do Palestyny?Jugosławii pojechali mu babkę zabić??!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz