"Nigdzie nie skreślono wydatków związanych z pieniędzmi unijnymi. Pieniądze na projekty inwestycyjne z wykorzystaniem środków unijnych nie zostały obcięte" - zapewniła Bieńkowska.

Szefowa resortu rozwoju wyjaśniła, że to oznacza, iż nie zostały naruszone wydatki związane z krajowym współfinansowaniem tych projektów.

Jak powiedział PAP wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło chodzi m.in. o projekty realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.

W sobotę i piątek premier spotykał się z szefami resortów w sprawie oszczędności w ich ministerstwach. Resorty proponowały oszczędności m.in. na kosztach administracyjnych, usługach, remontach i dotacjach. Przesunięto też realizację niektórych projektów m.in projekt "sześciolatkowie do szkoły" ministerstwa edukacji.

W sobotę Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera powiedział, że "możemy mówić już o miliardach złotych oszczędności". Ostateczny komunikat ws. cięć w budżetach resortów będzie gotowy we wtorek - po posiedzeniu rządu.