Serinus Energy rozpoczął prace wiertnicze na odwiercie Moftinu-1007 w RumuniiWarszawa, 22.05.2018 (ISBnews) - Serinus Energy rozpoczął prace wiertnicze na odwiercie Moftinu-1007 w Rumunii, poinformowała spółka.

"Odwiert stanowi zastępcze wiercenie w miejsce odwiertu Moftinu-1001, utraconego na skutek wypadku z dnia 18 grudnia 2017 r., i jest zlokalizowany ok. 300 m na północ od umiejscowienia Moftinu-1001. Planowana łączna głębokość odwiertu wynosi 1 463 m, a prace wiertnicze do uzyskania końcowej głębokości zajmą - jak się szacuje - około trzech tygodni. Oczekuje się, że odwiert przeniknie przez cztery gazonośne formacje piaskowców, z których trzy występowały w odwiercie Moftinu-1001. Po zakończeniu operacji wiercenia odwiert zostanie uzbrojony, przetestowany i będzie gotowy do podjęcia produkcji wraz z uruchomieniem stacji gazowej Moftinu" - czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu Serinus zapowiadał, że skoncentruje się na działalności w Rumunii, która będzie napędzała wzrost w ciągu najbliższych kilku lat, natomiast skala działalności prowadzonej w Tunezji jest uzależniona od osiągnięcia i utrzymania progów opłacalności.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)