Prof. Gersdorf rozmawia w Sądzie Najwyższym m.in. z szefową Amnesty International

6 lipca 2018, 10:46 | Aktualizacja: 06.07.2018, 10:57
Źródło:PAP
Małgorzata Gersdorf i Józef Iwulski

Małgorzata Gersdorf i Józef Iwulskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

W piątek przed południem prof. Małgorzata Gersdorf spotyka się z szefową Amnesty International. Na ten dzień przewidziane są jeszcze spotkania prof. Gersdorf z przewodniczącym Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa oraz prezesem Sądu Najwyższego Holandii - poinformował w piątek PAP Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

  • baca(2018-07-06 11:28) Zgłoś naruszenie 01

    A może się nawet z papieżem spotykać. Kogo interesują jej prywatne spotkania i działalność polityczna, która zaczyna uprawiać jako sędzia w stanie spoczynku - bezprawnie zresztą.

    Odpowiedz
  • ekonomista(2018-07-06 11:29) Zgłoś naruszenie 01

    O czym mozna gadać z kosmitami z AI? "Przybyłem tu z jedną wiadomością od ponad 7,5 mln członków Amnesty International na świecie: Nie jesteście sami. Stoimy za wami - powiedział sekretarz generalny Amnesty International, Salil Shetty. - Jesteśmy dumni z Polaków, którzy bronią też prawa do wolności zgromadzeń. Wiemy, że gdy protestujecie pokojowo, wasz rząd i tak was atakuje - dodał. - Jeśli zaatakujecie 100 demonstrantów, pojawi się nas tu 1000 osób. Jeśli zaatakujecie 1000, to na ulicy pojawi się 100 000 protestujących - dodał. - Teraz ten reżim atakuje drugi podstawowy fundament demokracji: niezawisłe sądy. Jesteśmy tu po to, by powiedzieć, że na to nie pozwolimy - dodał. - Świat i Europa obserwuje to, co się tutaj dzieje i nie pozwoli na krok w tył - powiedział Shetty. Przed siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie przemawiają przedstawiciele Amnesty International, w tym sekretarz generalny organizacji, Salil Shetty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze