BNP Paribas BP wnioskuje do KNF o zgodę na zaliczenie zysku za I kw. do Tier IWarszawa, 16.05.2019 (ISBnews) - BNP Paribas Bank Polska wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z wnioskiem o wyrażenie zgody na zaliczenie do kapitału podstawowego Tier I Banku zysku jednostkowego za I kw. br. w kwocie 163,36 mln zł oraz z wnioskiem o wyrażenie zgody na zaliczenie do kapitału podstawowego Tier I na poziomie skonsolidowanym zysku skonsolidowanego za ten okres w kwocie 161,6 mln zł, podała instytucja.

"Oznacza to, że zarząd banku nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy z zysku netto wypracowanego w I kwartale 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Zaliczenie zysku netto I kwartału 2019 r. do kapitału podstawowego Tier 1 banku w ujęciu jednostkowym i skonsolidowanym pozwoli na poprawę jednostkowych i skonsolidowanych współczynników kapitału podstawowego Tier I (CET I), współczynników kapitału Tier I oraz jednostkowego łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) o 0,2 pkt proc., jak również łącznego skonsolidowanego współczynnika kapitałowego (TCR) o 0,19 pkt proc., przyjmując do kalkulacji dane na 31 marca 2019 r., podkreślił bank.

BNP Paribas Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)