Wyżnikiewicz: Bezrobocie spada szybciej niż się spodziewaliśmy [WYWIAD]

2 czerwca 2019, 13:40 | Aktualizacja: 02.06.2019, 14:05
Źródło:PAP

Bezrobocie na poziomie 5,6 proc. nie jest zaskoczeniem, zaskakuje natomiast tempo spadku tego wskaźnika - powiedział PAP prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych dr Bohdan Wyżnikiewicz. Dodał, że w Polsce są też rejony z bezrobociem permanentnie przekraczającym 20 proc.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

 • Arek(2019-08-13 22:34) Zgłoś naruszenie 00

  Tą patologie pseudo bezrobocia , oraz pracy na czarno , powinno się jak najszybciej zakończyć. To własnie z podatków ludzi ciężko pracujących idą pieniądze ,jeśli nie na zasiłki to na ubezpieczenie. A banda kombinatorów śmieje się z ludzi pracujących. Szlak mnie trafia , jak ludzie bez większych kalifikacji śmieją się i mówią , iż za mniej jak 4 tysiące nie opłaca się iść do pracy na stałe. A ludzie pracują za 2500 zł. W dodatku z ich podatków idą pieniądze na cwaniaczków n, na ubezpieczenia. A jak osiągnie wiek emerytalny dostanie zasiłek niewiele mniejszy jak ktoś kto pracował .

  Odpowiedz
 • Arek(2019-08-13 22:32) Zgłoś naruszenie 00

  Tą patologie pseudo bezrobocia , oraz pracy na czarno , powinno się jak najszybciej zakończyć. To własnie z podatków ludzi ciężko pracujących idą pieniądze ,jeśli nie na zasiłki to na ubezpieczenie. A banda kombinatorów śmieje się z ludzi pracujących. Szlak mnie trafia , jak ludzie bez większych kalifikacji śmieją się i mówią , iż za mniej jak 4 tysiące nie opłaca się iść do pracy na stałe. A ludzie pracują za 2500 zł. W dodatku z ich podatków idą pieniądze na cwaniaczków n, na ubezpieczenia. A jak osiagnie wiek emerytalny dostanie zasiłek niewiele mniejszy jak ktoś kto pracował .

  Odpowiedz
 • hfghf(2019-06-02 18:01) Zgłoś naruszenie 121

  sztucznie niskie , bo cala masa nierobow na krusie lub na emeryturach przedwczesnych nie wlicza sie w bezrobotnych

  Odpowiedz
 • wolę zdechnąć niż zameldować się w PUPie(2019-06-02 16:42) Zgłoś naruszenie 103

  Bezrobocie 5,6%, a poziom aktywności zawodowej poniżej 60% - kolejny cud nad Wisłą, tym razem statystyczny.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mango(2019-06-02 16:13) Zgłoś naruszenie 152

  smiesza mnie te teksy ze w Polsce jest niskie bezrobocie cale dekady bezrobocie na patologicznym poziomie - charakterystycznego dla panstw upadlych s sprawilo - ze normalnym poziomiem bezrobocia ekscytujemy sie jak by bylo to cos niezwyklego albo bylo wyjatkowo niskie NIE BEZROBOCIE NIE JEST NISKIE i jest na normalnym poziomie dla zdrowej gospodarki niskie to bedzie jak spadnie do 3,5%

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Dominik(2019-06-02 15:55) Zgłoś naruszenie 90

  Mamy jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia w Europie. Co z tego że mamy niskie bezrobocie skoro gro ludzi się w nim nie ujawnia bo taki status im nie przysługuje mimo, że nie pracują wcale albo na legalnych umowach. Daleko w ten sposób nie zajedziemy bo efekt jest taki, że ci którzy pracują są mocno obciążeni podatkami co jeszcze bardziej zachęca do ucieczki w szarą strefę albo unikanie oskładkowania na umowach B2B.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Terminator(2019-06-02 15:33) Zgłoś naruszenie 57

  Brawo. Mamy po prost boom gospodarczy i tyle. Teraz chyba większe inwestycje będą realizowane w Polsce wschodniej przy granicy z BLR i Ukrainą przy autostradach i drogach S. Tam jeszcze jest duże bezrobocie. Dodatkowo dla ludzi z BLR i Ukrainy do Polski wschodniej jest bliżej i taniej niż na zachód Polski do pracy.

  Odpowiedz
 • Krystyna(2019-06-02 15:22) Zgłoś naruszenie 315

  Młodzi wcale się nie garną do pracy. Mamy dwójkę dzieci zarabiamy z mężem niewiele. Jeden syn już 5 lat po studiach bez pracy , wysłane setki siwi , zasiłku nie ma żadnego, lodówkę nam obżera na spółkę z drugim studentem na ukończeniu. Od ust sobie odejmowalismy latami i odejmujemy nadal na te studia w innym mieście bo tak trzeba bo to byle jaka uczelnia nie może być. Przyjdzie nam teraz drugi wykształcony do utrzymywania. Tacy po studiach nie wezmą takiej pracy jaką jest na produkcję czy markiet tylko szukają jakiej pracy biurkowej za najmniej 5 tyś i nikt im nie odpowiada na te wysyłane siwi. Ten starszy syn domaga się od nas zaopatrzenia w pieniądze na wyjazd za granicę ale nie możemy mu zapewnić bo już mamy kredyty do spłacania takie gotówkowe.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • BRUNEK FLINTA (2019-06-02 15:21) Zgłoś naruszenie 121

  niedobrze trzeba schładzać .... jak ten burek co zrujnował kilka mln naszych rodaków! ku..a nie rozumiem dlaczego wypędzili okolo 3mln z RP

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze