Marian Banaś. Kim jest nowy minister finansów? [ŻYCIORYS]

4 czerwca 2019, 10:42 | Aktualizacja: 04.06.2019, 11:43
Źródło:PAP

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek Mariana Banasia, dotychczasowego wiceministra finansów, szefa KAS, na stanowisko ministra finansów. Banaś zastąpił Teresę Czerwińską.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • ABW(2019-06-04 11:26) Zgłoś naruszenie 1108

    Teraz pora robić (nie mówię, że akurat Forsal) męczennika zdrowej ekonomii z b. min. Czerwińskiej. Podobnie jak to robiono chwilę z b. min. cyfryzacji. I tak to się kręci, bo "opozycja" potrzebuje takich męczenników, co to się rzekomo stawiali.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dffdf(2019-06-04 11:11) Zgłoś naruszenie 3460

    minister finansow bez wykształcenia XD

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zeflik(2019-06-04 12:16) Zgłoś naruszenie 1835

    Ufffff....nie historyk!!! A może jakiś chociaż nędzny licencjacik z rachunkowości? Byle ksiegowa ma lepsze kwalifikacje zdaje się.

    Odpowiedz
  • rbl89(2019-06-04 11:19) Zgłoś naruszenie 143

    Dobrze się zapowiada. Życiorys, że pogratulować plus aryjski wygląd.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-06-04 16:04) Zgłoś naruszenie 105

    Pan minister Banaś ekonomista z wykształcenia oraz sportowiec z zamilowania. Trenował za młodu karate i przez dugi czas był trenerem. Ostanio wsławił się w ministerstwi finansów tym że ciosami karate, wykończył mafie Vatowskie. Tak wię trenowanie karate dały swietne rezultaty upór, dyscyplina, wytwałość w życiu prywatnym i zawodowym. Takich ludzi nam potrzeba nie tylko w ministerstwie finansów. Pozostali nowi ministrowie też mają spore doświadczenie !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czytanie ze zrozumieniem(2019-06-05 09:43) Zgłoś naruszenie 51

    Jaki ekonomista z wykształcena? przeczytaj artykuł...

    Odpowiedz
  • Zdzisław R.(2019-09-25 11:49) Zgłoś naruszenie 21

    Cały ten "cyrk " jaki się kręci wokół p. Banasia jest irracjonalny z tego powodu , że KAŻDY nowo powoływany wysoki urzędnik w rządzie PIS MUSI być w jakiś sposób " umoczony". W przeciwnym razie istniała by poważna obawa ,iż mogą się w nim odezwać elementarne iskierki uczciwości i tym samym może stanowić bardzo poważne zagrożenie dla obecnie rządzących. Przecież to tak proste jak budowa cepa. Dla " przeciętnego " Polaka jedna afera więcej , jedna mnie-j nie ma żadnego znaczenia , ponieważ tzw przeciętny Polak to albo dureń albo skrajny oportunista. W naszej rzeczywistości ; kanale rządzą a durnie na nich głosują.!!!!

    Odpowiedz