Podatek od poczucia winy? Najbogatsi domagają się opodatkowania

7 lipca 2019, 11:11
Źródło:MAGAZYN DGP
John Pierpont J.P. Morgan - (domena publiczna)

John Pierpont J.P. Morgan - (domena publiczna)źródło: Wikimedia Commons

Dylematy związane z podziałem dóbr w amerykańskim społeczeństwie narastały zawsze, gdy rozwarstwienie dochodów osiągało nieznane wcześniej rozmiary.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • ozeo(2019-07-08 00:18) Zgłoś naruszenie 20

    Najbogatsi po prostu wiedzą że jak tak dalej będzie się ta dysproporcja między tymi co posiadają i tymi co nie powiększać to plebs w końcu się zbuntuje tak jak to robił w historii ludzkości wielokrotnie. Być może coś takiego właśnie teraz dzieje się we Francji .

    Odpowiedz
  • Jan Power II(2019-07-07 21:11) Zgłoś naruszenie 40

    Najbogatsi domagają się opodatkowania, bo wiedza ze podatki zapłaca conajwyzej bogaci i klasa srednia a oni i tak nie zapłaca ani grosza, bo najbogatsi kase przepuszczą przez raje podatkowe i inne sztuczki a plebs bedzie klaszczec i becylować. Coś jak Zukerberg i inni, ktorzy obiecują złote góry ale.. Po swojej smierci. tylko kto wtedy będzie pamietal co obiecywali a już wogóle jak ich rozliczyć wtedy z tego? :)

    Odpowiedz
  • Rene(2019-07-07 16:49) Zgłoś naruszenie 91

    No to ile sie złożyli te "miliardery" na katedre Notre Dame? Tak coś szumnie bylo.Coś mi umknęło? Bo biedni to skarbonke ustawili na Wawelu i oddają wdowi grosz

    Odpowiedz
  • rozkułaczyć oligarchię(2019-07-07 15:27) Zgłoś naruszenie 49

    Na dobry początek podatek od spadków i darowizn według 2 stawek: 0-10% do 1-2 mln$ oraz 100% powyżej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cycak Cyngelbaum(2019-07-07 15:00) Zgłoś naruszenie 75

    U 1% najbogatszych dalej brak pokory! Tylo dla tej grupy podwyższyć masywnie podatki do 80% bo nikt nie potrzebuje kilkaset milionów $$$ a dla reszty zmniejszyć! Niech żyje klasa średnia! STOP dla sekty Iluminatów na świecie!!!

    Odpowiedz
  • Zuy(2019-07-07 14:38) Zgłoś naruszenie 34

    Finalnie zastosowanie się do prośby skończy się podwyżkami podatków, które i tak top 1% ominie, ale osoby zarabiające bardzo dobrze (być może dużym kosztem przez skredytowanie na edukację jak w USA) już nie i nierówności zamiast zmaleć wzrosną.

    Odpowiedz
  • Piotr(2019-07-07 12:12) Zgłoś naruszenie 811

    *************** żyjąca z hipokryzji... jak jej przeszkadza jej majątek to niech odda innym i żyje jak przeciętny Amerykanin (a może wolałaby żyć jak przeciętny Afrykanin?). Najgorsze w ludziach jest zagladanie w portfele, talerze, podwórka innych.

    Odpowiedz