Deficytu nie będzie. Dochody i wydatki budżetu Polski w 2020 r. wyniosą po 429,5 mld zł

27 sierpnia 2019, 11:44 | Aktualizacja: 27.08.2019, 17:40
Źródło:PAP
pieniądze

pieniądzeźródło: ShutterStock

Projekt budżetu na 2020 r., przyjęty we wtorek przez rząd nie zakłada deficytu, dochody i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (47)

  • Donald Tusk(2019-08-27 18:37) Zgłoś naruszenie 20

    No to w końcu mamy drugą Irlandię!

    Odpowiedz
  • ???(2019-08-27 18:48) Zgłoś naruszenie 369

    A Morawiecki to oddał już wszystkie zachachmęcone działki?

    Odpowiedz
  • Vendetta(2019-08-27 19:03) Zgłoś naruszenie 624

    Jeśli chodzi o wydatki - mają wzrosnąć o około 13 mld złotych w porównaniu z 2019 rokiem (416 mld w 2019)....ale jakim cudem wzrosną dochody o 40 mld jeśli równocześnie obniżamy pit do 18? W TVP tłumaczą, że obniżenie podatku spowoduje wzrost wpływów...to ja - w takim razie - PROPONUJĘ OBNIŻENIE STAWEK VAT DO 205 i 5%

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pawel(2019-08-27 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nie dosc ze rozdaja ludziom na prawo i lewo ot jeszcz emaja miec zrownowazony budzet?Chcilabym napisac ze to ine ozliwe ale przecie zjuz ostatnie 2 lata deficyty mieli duzo mniejsze niz poprzednicy wiec w sumie jak sie zepna to moga tego defictyu faktycnzie nie miec. Co poakzuje jaka banda nieudacznikow i zlodziei bylo PO-roznica w pozimie rzadzenia jest wprost kolosalna.

    Odpowiedz
  • Niemcy 200mld na plus(2019-08-27 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy mają 200mld złotych na plus, a my w koniunkturze ledwo spinamy budżet. Brawo, jak przyjdzie spowolnienie to wszystko padnie.

    Odpowiedz
  • Ala(2019-08-27 22:49) Zgłoś naruszenie 10

    Mateuszku, od Tuska roznisz sie niczym. Od tez ukradl pieniedze Polakom z OFE.

    Odpowiedz
  • buszu(2019-08-27 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    Co na to takie tuzy ekonomii jak: Balcerowicz, Rostowski,Petru,Rzońca.Lewandowski,Bielecki,Belka? Nie uważacie, że powinni zamilknąć na wieki wieków???

    Odpowiedz
  • Realista(2019-08-28 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ten zbilansowany rok to z okazji wyborów? Ładny sobie prezent PIS użądził szkoda, że obywateli mają gdzieś na samym końcu, wcześniej trzeba słupki podratować. Tyle było protestów różnych grup społecznych ale wybory ważniejsze.

    Odpowiedz
  • Znawca(2019-08-28 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    PIS powinnien podziękować Putinowi bo gdyby nie on to nie mielibyśmy prawie 1 mil dodatkowej siły roboczej ze wschodu. I wtedy PIS nie móglłby się chwalić wynikami. PIS tylko szkodzi, lepiej gdyby już nic nie było. Negatywne skutki w ekonomii tego okropnego rządu zobaczymy dopiero po pewnym czasie.

    Odpowiedz