Rozwój bezgotówkowości i jej wpływ na gospodarkę

11 listopada 2019, 07:10
Źródło:Patronat
Karty płatnicze, terminal

Karty płatnicze, terminalźródło: ShutterStock

Wypieranie gotówki przez płatności elektroniczne to jeden z wiodących trendów globalnej gospodarki. Zjawisko to ma jednak różną dynamikę w różnych krajach nawet w ramach Unii Europejskiej. Ponieważ bezgotówkowe rozwiązania kreują nowe miejsca pracy i przyspieszają cyrkulację pieniądza w obrocie gospodarczym, równocześnie wzmacniają bezpieczeństwo tego obrotu, a także są odpowiedzią na problem wyłączenia finansowego. Dlatego też motywacja, aby przyśpieszać te procesy, jest coraz mocniej dostrzegana.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Roman(2019-11-11 08:24) Zgłoś naruszenie 320

  Gotówka to ostatni bastion wolności człowieka, pamiętajcie o tym!

  Odpowiedz
 • Kwas(2019-11-11 12:58) Zgłoś naruszenie 80

  Właśnie przeczytałem że w Norwegii kupując często alkohol i płacąc kartą możesz znaleźć w skrzynce pocztowej skierowanie na leczenie AA .Mam nadzieję że nie doczekam tych czasów.

  Odpowiedz
 • tuis(2019-11-11 14:34) Zgłoś naruszenie 201

  Jeżeli zgodzimy się płacić kartą, chipem zaszytym pod skórą, skanem tęczówki oka czy czymkolwiek innym poza gotówką to staniemy się niewolnikami. Będziemy kontrolowani, będziemy niewolnikami. Coś niepoprawnego napiszesz w internecie, nie zapłaciłeś podatku, nie zgłosiłeś rocznego PIT-a to zostaniesz ukarany i w sekundę pozbawiony wszystkich pieniędzy albo całego majątku. Tylko gotówka daje bezpieczeństwo.

  Odpowiedz
 • Nomad 30000(2019-11-11 17:26) Zgłoś naruszenie 70

  Bezgotówkowość to zaraza gorsza niż LGBT i Gender razem wzięte, to kwintesencja neomaksizmu, stworzenie spółeczeństwa bezgotówkowego, które jest całkowicie zależne od Banków i Państwa, umożliwi wyłączenie jednostek niezdyscyplinowanych lub przeciwnych systemowi, dzięki likwidacji gótówki w formie fizycznej władza będzie mogła wszystko także zmusić ludzi do zmiany światopoglądu czy wyznania, przez ministerstwo Finansów nasz rząd włącza się w tworzenie NWO , tacy ludzie jak Witold Gadowski popierają PiS choć sam twiedzi ,że jest zatwardziałym komunistą, lewackie Ikony jak Szwecja już nie mają gotówki fizycznej , w Polsce prowadzona jest kampania antygótówkowa, trzeba znaleźć ludzi , którzy powstrzymają NEOmaksistów jak Morawiecki i bandę z ministerstwa finansów nim będzie za późno

  Odpowiedz
 • George(2019-11-12 11:36) Zgłoś naruszenie 30

  Tak, tak… Wladzunia chce wiedzieć, gdzie kupujesz, co kupujesz, o której godzinie itd. A jak się im nie spodobasz, to jednym ruchem ręki pozbawią cię środków do życia blokując konta. Totalniacki zamordyzm wdziera się w nasze życie coraz dalej. Ja płacę tylko gotówką!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze